“Dożywocie” Marta Kisiel

Konrad Romańczuk jest pisarzem i właśnie rozstał się z ukochaną. To, że odziedziczył gotycki w stylu, lecz podupadający dom, było mu całkiem na rękę. Wreszcie będzie miał warunki do pisania książki i leczenia złamanego serca. Własne mieszkanie wynajął koledze na rok i ruszył w dzicz, za świadomością, że wreszcie zazna świętego spokoju.

Nic bardziej mylnego…

 “…w końcu był dorosłym człowiekiem, a dorosły człowiek mierzy się ze swoimi demonami, żeby je oswoić, no, ewentualnie zatłuc, przebić kołkiem, na wszelki wypadek zdekapitować i zakopać na rozstaju dróg.”

Domek z wieżyczka, owszem, ma swój urok, ale też i wady. Nie dość, że jest niemiłosiernie zagracony, to jeszcze… posiada lokatorów.

Przedstawiam wam Licho, najsympatyczniejszego anioła w literaturze i filmie, jakiego do tej pory spotkałam. Licho jest trochę zdziecinniały, ma obsesje na punkcie sprzątania oraz… alergię na pierze. Dodatkowo mówi o sobie w rodzaju nijakim, (bo przecież anioły nie mają płci). I tu brawa dla autorki, że podołała, bo stworzenie czasowników w tym rodzaju nie jest takie proste i naturalne.

 “Licho nie lubiło śnieżek, wolało lepić bałwanki. Nie wpadały tak za kołnierz.”

Ale Licho, to nie jedyny lokator, który zamieszkuje mury przedziwnego domu zwanego Lichotką. Jednak nie chciałabym wam psuć zabawy, więc na razie pozostawię to w tajemnicy.

Jedno jest pewne, autorce nie można zarzucić braku wyobraźni. Ubawiłam się świetnie w trakcie czytania “Dożywocia” i polecam wszystkim. Już nie mogę się doczekać, kiedy dostanę w swoje ręce najnowszą książkę Marty Kisiel „Nomen Omen”.

 https://www.goodreads.com/book/show/9853789-do-ywocie

 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/75958/dozywocie

Image

Advertisements

2 thoughts on ““Dożywocie” Marta Kisiel

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s