„Raising Steam” („Para w ruch”) Terry Pratchett

https://lolantaczyta.wordpress.com/2014/01/11/pratchettowo/

Pratchett jak zwykle nie zawiódł. To już 40 część Świata Dysku! Ten człowiek jest niezniszczalny 🙂

Image

Moist von Lipwig złodziejskie czasy ma już dawno za sobą. Trzeba przyznać, że nie tylko dzięki własnej silnej woli, ale raczej dzięki o wiele silniejszej woli patrycjusza Ankh-Morpork, Lorda Vetinari. Zaczęło się od niewinnie, bo od Poczty („Piekło Pocztowe”#33), a teraz… cóż, teraz Moist, zwany przez niektórych Mister Slightly Damp ;), ma za zadanie doglądanie budowy linii kolejowej. Tak, tak! Nowoczesna technologia dotarła i tutaj, a wszystko dzięki wynalazcy Dickowi Simnelowi, twórcy wspanialej lokomotywy. Iron Grinder, bo tak nazwał ja stwórca, skradła serce niejednemu mężczyźnie. Bo to musi być naprawdę piękna maszyna, skoro nawet Drumknotta, pedantycznego sekretarza Vetinariego, skłania do tego, żeby trochę pobrudził sobie rączki.

W „Raising Steam” spotkamy tez Harrego Kinga, naszych ulubiencow ze Strazy Nocnej z  Vimesem na czele, gobliny, a także krasnoludy. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak przebiegała trasa budowy linii kolejowej i z jakimi przygodami borykali się nasi bohaterowie, zapraszam do czytania. Polskie wydanie w przekładzie Piotra W. Cholewy już w kwietniu. Az wam zazdroszczę spotkania z „Para w ruch” po raz pierwszy. Szkoda, że ja mam to już za sobą. Teraz pozostaje mi czekać na następną część.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215663/para-w-ruch

https://www.goodreads.com/book/show/11275323-raising-steam

Wydawnictwo Prószyński i S-ka oferuje całkiem przyzwoitą cenę, tyko 23.70 zł: http://ksiegarnia.proszynski.pl/product,70908

Advertisements

5 thoughts on “„Raising Steam” („Para w ruch”) Terry Pratchett

    1. Proponuje zaczac od Koloru Magii, to pierwsza czesc Swiata Dysku. Teraz juz nie czytam ciagiem i jak juz wiem o co chodzi to troche skacze, czytam, co akurat uda mi sie “upolowac”, pozyczyc od znajomych. I oczywiscie rzucam sie na nowosci, odkad przekonalam sie, ze dam rade czytac w oryginale i nawet zrozumiec dowcip 😀 Spoza serii Swiata Dysku, czytalam Nacje. To cos zupelnie z innej beczki, ale zachwycila mnie bardzo. Polecam.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s