Harlan Coben „Sześć lat później”

Taki pub chcę otworzyć! 😉

„Siedziałem w barze Biblioteka z Benedictem. Bar Biblioteka był właśnie tym – stara, wyłożona ciemna boazeria biblioteka college’u, która niedawno została zaadaptowana na lokal w stylu retro.  Właściciele byli dostatecznie mądrzy, żeby prawie niczego nie zmieniać. Na dębowych półkach nadal stały książki w kolejności alfabetycznej, według numerów katalogowych czy jakiegokolwiek innego systemu używanego przez bibliotekarzy. Barem był stół biblioteczny. Za podkładki służyły laminowane stare karty katalogowe. Lokal oświetlały stare zielone lampy bankierskie.

Młode barmanki nosiły włosy upięte w kok, dopasowane konserwatywne stroje i – oczywiście – okulary w rogowych oprawkach. No tak, wyglądały jak wystrzałowe bibliotekarki z erotycznych fantazji. O określonej godzinie z głośnika popłynie głośne „cii!” i barmanki zdejmą okulary, rozpuszcza włosy i porozpinają bluzki.

Tandetne, ale działało.”

I wyjście do biblioteki nabiera zupełnie innego wymiaru 😉 Rodzice nie będą mogli uwierzyć, ze tak długo przesiadujesz w bibliotece 😉 I odwrotnie: idziesz do baru, a przy okazji chłoniesz wiedzę z książek na polkach 🙂

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/161959/szesc-lat-pozniej

https://www.goodreads.com/book/show/18210682-six-years

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s