Lipiec 2016

Poprzednie podsumowanie znajdziecie TUTAJ


W lipcu przeczytałam:

Neil Gaiman “Amerykańscy bogowie” (po raz drugi)

Rosie Garland “Vixen”

Anna Dziewit-Meller “Góra Tajget”

Walter Isaacson “Steve Jobs” (audio)

Harlan Coben “Fool Me Once”

Maria Krüger “Godzina pąsowej róży”

Matt Groening “C. Montgomery Burns’ Handbook of World Domination”

Marcin Kołodziejczak “Bardzo martwy sezon”

Dodatkowo:

Nadal podczytuję sobie “Wojnę i pokój” Lwa Tołstoja. Trochę opornie mi idzie trzeci tom. Chyba podrasuję go serialem, żeby bardziej zbliżyć się do bohaterów.

Skubnęłam parę rozdziałów “The BFG” Roalda Dahla, bo myślałam, że pójdziemy z dziecmi z pracy do kina, ale film okazał się troszeczkę zbyt straszny dla moich maluchów. Miałam iść z sześciolatkami – wybraliśmy “Ice Age”. O “Wielkomiludzie” poczytacie u Aine z bloga Czytanie przy kominku.

Wgryzam się w “Me Bofere You” Jojo Moyes, bo koleżanki z pracy mnie namówiły – zgodziłam się, bo obiecały, że to nie jest jakiś marny, zwyczajny romans – musiałam uwierzyć i zabrałam ksążkę do domu, bo żyć nie dają 😉

W pracy podczytuję na przerwach “Blood Lines” Grace Moonroe. Również od koleżanki z pracy. Ale jakoś tak, bez entuzjazmu z mojej strony.

Niedokończone, a właściwie tylko uszczknięte, bo mnie znudziło: “Diana Gabaldon “Obca” dla Pingerowego Klub Książki.

Krótka forma:

James Frey “Chiyoko” (nowela z cyklu Endgame)

Etgar Keret “Tam, gdzie rośnie zioło” (z “Książki. Magazyn do czytania” nr 2/21)

Łukasz Orbitowski, Michał Cetnarowski “Wywiad z Borutą” (audio)

Poza tym na blogu:

Oceniam po okładce

Nowe nabytki:


Ira Levin “The Boys From Brazil” – po świetnych “Dziecku Rosemary”, “Sliver” i “Żonach ze Stepford” to miła być kolejna pozycja Levina, więc miło, że sama wpadła mi łapy J

Aldous Huxley “Brave New World” – następna zaniedbana książka. Na szczęście cienka, może uda mi się ją szybko przeczytać, bo odkładam i odkładam…

Douglas Adams “The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy” – tę powieść od dawna mam na oku, a tu zobaczyłam mini wydanie, które idealnie zmieści się do torebki. Mam zamiar zabierać je do pracy, żeby móc poczytać gdzieś na ławce w czasie przerwy.

Alison Weir “Lady Elizabeth” – dwa lata temu czytałam świetną “Innocent Tratior” tej autorki, a “Lady Elizabeth” była też polecana na grupie goodreadsowej miłośników Tudorów, więc nie mogłam przejść obojetnie obok tej książki.

Cassandra Clare “City of Bones” – ciągle słyszę na temat tej książki i od pewnego czasu zastanawiam się, czy samej nie spróbować. Akurat pierwsza część cyklu napatoczyła się w moim ulubionym antykwariacie, więc pomogłam jej się z tamtad wyprowadzić.

A.A. Milne “Winnie-the-Pooh” – oczywiście, w domu rodzinnym był polski egzemplarz, ale pomyślałam sobie, że warto by było mieć też jakiś, tu na miejscu. W końcu to najczęściej czytana książka mojego dzieciństwa.

Louis de Bernières “The Dust That Falls From the Dreams” – ciekawy tutuł, a że znam już i bardzo lubię autora…

Michael Rosen, Robert Ingpen “Dickens. His Work and His World” – cudnie wydany ilustrowany album.


Matt Greoning “C. Montgomery Burns’ Handbook of World Domination” – prezent od znajomych dla mojego męża. Cóż, ja przy okazji też skorzystałam.

Jonathan Franzen “Purity” – wygrana w rozdawajce na portalu goodreds.

Z nowości to jeszcze jedno: zmieniło się moje centrum dowodzenia! 😀 Od dawna marzyło mi się piękne duże biurko, bo przy moim miniaturowym ledwo dawało się pomieścić. I nareszcie mam! Jestem nim zachwycona i tylko żałuję, że nie mogę spędzać przy nim więcej czasu.

15 thoughts on “Lipiec 2016

 1. Ty to zawsze masz tych zdobyczy 😀 Ja w lipcu starałam się przygarniać mniej, zaraz też się zabieram za podsumowanie miesiąca i okaże się, ile też tego naprawdę mam… 😉

  Like

   1. No, to pewnie też bym się nie oparła na Twoim miejscu 😀 A co do moich zdobyczy, wydaje mi się, że mam zdecydowanie mniej niż w czerwcu, zaraz to podliczę 😉

    Like

 2. Wow świetne biurko! Ja mam sekretarzyk, zwykły z Ikei, ale właściwie się w nim nie mieszczę :/ “Me Before You” – spłakałam się jak bóbr 😛

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s