“Amazonia – piekielne piękno. Kiedy przygoda zderza się z życiem” Sylwia Kośnik, Rafał Kośnik

Jak wiele potrafiłbyś poświęcić, by móc podążyć za marzeniami? Jak silna jest Twoja potrzeba udowodnienia czegoś sobie i innym?


Rafał miał marzenie. Było nim poznanie najmniej znanych zakątków Amazonii – samotna wyprawa, w której zmierzy się z własnymi siłami i słabościami. Początkowo było to tylko marzenie, na tzw. “święty nigdy”, przecież miał rodzinę: żonę, syna, drugiego w drodze. Nie wyobrażał sobie, że mógłby ich zostawić na kilka miesięcy. Ale kiedy uświadomił sobie, że to tak naprawdę najlepszy moment na ten radykalny krok, że już w lepszej formie fizycznej może nie być, tylko teraz zdołałby ukończyć wyprawę, już nic nie mogło go powstrzymać.

Sylwia się bała. Przede wszystkim o męża, bo tam, w dziczy przecież czyha na niego tyle niebezpieczeństw. Ale bała się też o siebie i dzieci – jak sobie bez niego poradzą? Początkowo nie zgadzała się na wyprawę, ale po jakimś czasie, gdy zobaczyła, jak ważne jest to dla męża, nie mogła nie zmienić zdania. Takie rzeczy robi się tylko z miłości.


“Amazonia – piekielne piękno. Kiedy przygoda zderza się z życiem” to książka pełna emocji dwóch kochających się osób. Z jednej strony Rafał, walczący o przetrwanie w lasach deszczowych, przemierzający rzeki obładowanym kajakiem, przeżywający przygodę życia, a jednocześnie tęskniący za rodziną. Z drugiej Sylwia, zmagająca się z prozą życia, opiekująca się dwójką chłopców, prowadząca dom, tymczasowo samotna matka, która miała odwagę wesprzeć męża w jego marzeniach, mimo trudów, jakie przysporzy jej cała wyprawa i strachu, że przecież istnieje możliwość, że nigdy go nie zobaczy.

Napisali tę książkę razem, w odpowiedzi na pytania i wątpliwości rodziny i przyjaciół. Żeby wyjaśnić ich pobudki, określić priorytety, wyjaśnić kilka spraw i podziękować tym, którzy ich wspierali. Czytelnik dzięki tej książce, choć po części będzie mogli doświadczyć tego, co oboje przeżywali. Poczuć strach Rafała, gdy kilka razy otarł się o śmierć i ekscytację z nowego doświadczenia. Wzruszyć się słowami Sylwii, wspierać ją w najtrudniejszych chwilach.


To cudowna książka o partnerstwie i damsko – męskim spojrzeniu na świat. O pięknie posiadania rodziny i o spełnianiu marzeń. I o miłości, bo bez niej to wszystko nie mogłoby się wydarzyć. Suto obdarzona zdjęciami z wyprawy przeniesie czytelnika do niezwykłej, choć groźnej Amazonii. Przyznam, że po przeczytaniu jeszcze bardziej jestem zdeterminowana nigdy się tam nie wybrać. No cóż, straszny ze mnie tchórz. Podobało mi się, że każdy rozdział opatrzony został mapką z trasą opisywanego etapu. Miłym zaskoczeniem było zdjęcie mojego dawnego nauczyciela gry na cytrze i gitarze, dziadka Sylwii, co po raz kolejny świadczy o tym, jak ważna jest dla niej rodzina. “Amazonia – piekielne piękno” swoją treścią zadowoli zarówno poszukiwaczy przygód, jak i czytelników wolących ciepłe kobiece historie w idealnej dawce, dlatego jest taka unikatowa. Bardzo polecam.

Advertisements

5 thoughts on ““Amazonia – piekielne piękno. Kiedy przygoda zderza się z życiem” Sylwia Kośnik, Rafał Kośnik

      1. Trzeba by tylko drobiazgowo zapoznać się z literaturą wszelaką dotyczącą Amazonki, następnie opisać jakich to przygód szczęśliwie nie przeżyłyśmy, co ma tę zaletę, że gdybyśmy tam pojechały i tam nie przeżyły to już nie miałybyśmy szans pisać o czymkolwiek 😀

        Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s