Marzec 2018 – podsumowanie


Marzec obfitował w różnorodność. Każda książka z innej beczki – tak lubię. Zaczęłam od “Labiryntu duchów”, czyli czwartej części “Cmentarza zapomnianych książek” Carlosa Ruiza Zafona i skończyłam miesiąc tym samym tomem. W międzyczasie wpadły ebooki: “Tekst” Dmitri Grłuchowskiego, który był dobry, ale nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia oraz “Eleanor Oliphant is completely fine” Gail Honeyman, o której przeczytacie w linku. Tą ostatnią czytałam ze względu na klub książki księgarni Waterstones w Belfaście, ale później dowiedziałam się też, że na instagramie powstał również klub, który czytał ta samą książkę. Znajdziecie go TU. Zaczęłam też “Ogień i furia. Biały dom Trumpa” Michaela Wolffa i nadal czytam w wolnych chwilach. To ciekawa pozycja, ale nie “na raz”, wolę ją sobie rozłożyć. Z audiobooków, bardzo mi się podobało wspomnienie matki Marcina Wichy w “Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Niezaprzeczalnie najlepszy był jednak “Harry Potter and th Chamber of Secrets” J.K. Rowling czytane przez Stephena Fry’a. Nie wstrząsnęło mną “Wspomnienie niebieskiego mundurka” Wiktora Gomulickiego, ani pierwsza u mnie Elena Ferrante “The Lost Daughter”.

 

 


Nowych książek zbyt wiele w tym miesiącu nie zawitało. Doszła zamówiona “Pippi Longstocking” Astrid Lindgren. Taki mnie sentyment dopadł w trakcie przygotowań do World Book Day. Dorwałam wreszcie Kenna Folleta “World Without End” i kiedy już, już miałam zacząć czytać, zorientowałam się, że to jednak druga część, więc teraz będę szukać pierwszej z tego samego wydawnictwa. Na koniec non fiction “Whispering Hope. The True Story of Magdalene Sisters” pod redakcją Stephena O’Riordana.

Advertisements

2 thoughts on “Marzec 2018 – podsumowanie

  1. Dawno mnie nie było u Cię (to się powtarza chyba przy każdej ostatniej wizycie) ale dobrze widziec że Ci dobrze idzie z czytaniem.. ja powoli ogarniam też wsjo i niedługo też coś napisze może u siebie…

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s