Sue Fortin “The Birthday Girl”

Cztery dorosłe kobiety, przyjaciółki od lat. Jedna z nich organizuje urodziny wyjazdowe. Jak tu odmówić, skoro sprawiła sobie tyle kłopotu. Impreza ma potrwać 4 dni, a całość owiana jest tajemnicą. Trzy przyjaciółki o dalszych planach dowiadują się na minuty przed ich realizacją. Nie mają pojęcia, co je czeka.


Joanne uwielbia niespodzianki. Szczególnie te, które sama robi. Ostatnio dziewczyny oddaliły się trochę od siebie, urodziny Joanne i Carys to świetna okazja, by podreperować trochę nadwątloną przyjaźń. Joanne zabiera je w głuszę w lasach Szkocji, ukrywa ich smartfony i wprowadza w dziwaczną zabawę, którą wymyśliła specjalnie dla nich, na motywach popularnej gry Cluedo.

Carys, która jest narratorem w powieści, nie ma ochoty na zabawę, martwi się, że przez cały weekend nie będzie miała kontaktu z dorastającym synem. Jego zachowanie mocno ją ostatnio niepokoi, nic dziwnego, że jest lekko nadopiekuńcza. Andrea też nie jest zachwycona i przeklina przez całą drogę. To przyjaciółki przekonują ją, żeby się rozluźniła. Zoe jest jak zwykle na tak. Podekscytowana i zachwycona cieszy się na każdą chwilę z przyjaciółkami.

Jednak impreza w pewnym momencie przeradza się w falę oskarżeń. Nie wiadomo, kto zaczął, w którym momencie wszystko trzasnęło. Misterny plan Joanne poszedł w drzazgi, gdy jedna z dziewcząt ulega wypadkowi. Ale czy to na pewno był wypadek?

Odcięte od świata, bez telefonów, działającego radia. Z trupem, skręconą kostką, wiele mil od najbliższego miasta muszą zdecydować, co dalej. I przeżyć.


Powieść podrzuciła mi koleżanka z pracy. Jest to jeden z najnowszych bestsellerów, a autorka Sue Fortin ma w swoim dorobku zarówno thrillery, jak i powieści romantyczne. W “The Birthday Girl” początkowo słabe, naiwne dialogi przerodziły się w grad oskarżeń. Mam mieszane uczucia, co do stylu, rozwiązań fabuły itd., ale powieść jest dość ciekawa i nie taka do końca oczywista, jakby mogło się zdawać na początku. Jeśli szukacie rozrywki, thrillera, który zajmie Was na kilka wieczorów, to dobrze trafiliście. Poznajcie pokręcony świat Carys i jej przyjaciółek.

2 thoughts on “Sue Fortin “The Birthday Girl”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s