Maj 2018 – podsumowanie


Maj to książki głównie bookclubowe, to z nimi spędzałam czas i uznaję go za całkiem udany. Pierwsza to Nicola Pugliese “Malacqua”, majowa książka klubu Waterstones. Druga to Jessie Burton “The Miniaturist”, książka wyrzut sumienia, która długo przeleżała u mnie na półce, aż wreszcie zlitował się biblioteczny klub książki i kazał nam przeczytać na kolejne spotkanie.

W maju przesłuchałam audiobook Miquela de Cervantes Saaverda “Don Quixote” i całkiem przyjemnie mi się słuchało (wersja z wolne lektury). Mniej przyjemnie słuchało mi się Jamesa Rollinsa “The Seventh Plaque”, bo nie wiedzieć czemu zupełnie nie mogłam się na tej książce skupić i nic z niej nie pamiętam, toteż postanowiłam, że szkoda mojego czasu i nie skończyłam.

Ale hitem tego miesiąca był “The Painted Man” Petera V. Bretta, o którym poczytacie TUTAJ.

A! No i jeszcze kończę świetną “Grace i Grace” Margaret Atwood. Pierwsze strony odrobinę mi się dłużyły, ale kiedy już wpadłam w rytm… ciężko się oderwać.

Podczytuję: Neil Gaiman “Mitologia Nordycka”, bo spotkanie autora zobowiązuje. Tak, wybrałam się do Dublina na wieczór autorski z Gaimanem J Nie żałuję, choć wracałam w nocy, a następnego dnia trzeba było iść do pracy.

Ekranizacje: Obejrzałam “Alienistę”, serial na Netflixie, zrealizowany na podstawie powieści Caleba Carra. Książki nie czytałam, trochę szkoda, że jej wcześniej nie dorwałam. Byłam też z koleżankami w kinie na filmie o przedziwnym tytule, którego nigdy nie mogę zapamiętać. Zaraz, moment… Aha! “The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society” czyli “Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek” Marry Ann Shaffer i Annie Barrows. Całkiem przyjemne doświadczenie i w sumie dobrze, że wcześniej nie czytałam książki, bo podobno sporo w filmie zmienili, a to by mnie tylko irytowało. Za to mam zamówionego audiobooka w bibliotece i mam nadzieję go niedługo przesłuchać.

Nowe książki na półce:


Alex Lake “Copycat”

Ken Follett “Winter of the World”

Tove Jansson “The Summer Book”

Shirley Jackson “Dark Tales”

Clive Barker “Weaveworld”

Terry Pratchett “The Bromeliad”

Peter V. Brett “The Dessert Spear”

Advertisements

2 thoughts on “Maj 2018 – podsumowanie

  1. Gaimana lubię (głównie za żonglerkę klasycznymi motywami, np. z księżniczkami), ale akurat “Mitologia nordycka” nie przypadła mi do gustu. “Miniaturzystka” swego czasu uprzyjemniła mi kilka wieczorów, “Grace i Grace” znam z serialu – zaintrygowała mnie ta historia, więc po książkę też pewnie kiedyś sięgnę.
    Dużo nowych książek widzę, więc życzę przyjemnej lektury! 🙂

    Liked by 1 person

    1. Ja sié chciałam podszkolic w mitologii, bo kiedy czytałam “Amerykańskich bogów” zauwazyłam, że mocno kuleje. To odbierało przyjemność lektury, bo nie wszystko rozumiałam (albo nie kumałam dowcipu). “Grace i Grace” bardzo polecam. To dopiero druga książka Atwood jaką czytam, ale juz czuję, że jako autorka zostanie na półce: ulubione.

      Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s