„Zło” Artur Nowak, Mariusz Zielke

Nie spodziewałeś się tego, prawda? Czai się, zupełnie blisko. Może Cię dotknąć, obwąchać, chuchnąć w twarz cuchnącym oddechem. Pokaże Ci, kto tu rządzi. Zło zawsze wygrywa.


Tomasz Mauer ma za sobą brzydką przeszłość. Nie lubi o tym mówić, chyba, że chce sobie przypomnieć, dlaczego do tego nie wróci. Ułożył sobie życie z Basią, to ona go uratowała, jej zawdzięcza obecne życie. Po latach, razem z córką zamieszkali w Mirowie, rodzinnym miasteczku Basi. Tomasz, jako adwokat, nie może narzekać na brak pracy, szczególnie odkąd zatrudnił go Witek Szymura. Bo tak naprawdę to Szymura rządzi w tym mieście. Od niego wszystko zależy, bez niego nic nie może się wydarzyć. Tomasz z przerażeniem obserwuje jak daleko sięga wielka kontrolująca łapa klienta, ale godzi się na to. Sam nie wie, czy z wygody, czy ze strachu. Okazuje się, że świat nie jest tylko czarno-biały, a za każdym rogiem czai się zło.

Kiedy Szymura prosi Tomasza o wyciągnięcie z psychiatryka dawnego przyjaciela, Jania Wiśnika, machina niegodziwości rusza, wydobywając jakby spod ziemi kolejne tajemnice Mirowa i jego mieszkańców. Czy Tomaszowi uda się wybronić siebie i rodzinę przed najgorszym?

“Zło’ Mariusz Zielke i Artura Nowaka miało swoją premierę 27 marca, wydane przez wydawnictwo Od Deski Do Deski w serii Zbrodnia Nie/Doskonała. Artura Nowaka znam z poprzednich jego książek, o których możecie przeczytać na blogu. Pisarz, adwokat, sporo czasu poświęca na badanie spraw najtrudniejszych, czyli ciemnej strony kościoła katolickiego w Polsce. Tym razem ten temat poszedł w odstawkę, a A. Nowak połączył swoje siły z Mariuszem Zielke, byłym dziennikarzem śledczym, popularnym autorem thrillerów i kryminałów. Razem wykreowali dreszczowiec, którego nie powstydziłby się niejeden zagraniczny autor. “Zło” to trzymające w napięciu wydarzenia, zaskakujące rozwiązania i psychologiczna huśtawka dla wytrzymałych. To świat, w którym nie chciałbyś się znaleźć w najgorszych snach, pułapka bez wyjścia, w której bycie zaszczutym jest tylko małym ułamkiem osobistej tragedii, gorszym może być tylko wybór.

Autorzy stworzyli duet doskonały, uzupełniając się wzajemnie i tworząc powieść, która usatysfakcjonuje wymagających wielbicieli brzydkich historii. Wnioskując zaś po zakończeniu, mam wielką nadzieję, że doczekamy się kontynuacji.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s